Öğretmen Sevgisi ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.

ÖĞRETMEN SEVGİSİ

   Öğretmenlerimiz tıpkı bir anne, bir baba gibidir. Anne babalarımızdan ilk ayrılığımız, öğretmenlerin sevgi dolu yürekleri ile teselli edilir. Onların şefkat ve sevgisi bize okulu sevdirir ve böylece yeni bir dünyaya adım atmış oluruz.

    Öğretmenlerimiz her zaman bizler için çırpınır durur, bize yeni yeni şeyler öğretmeye çalışırlar. Bizi hayata hazırlayarak, her zorluğun üstesinden gelmemizi sağlarlar. Onlardaki sabır, çoğu defa anne babalarımızda yoktur. Anne babalarımız bazen bir iki çocuğun kahrını çekemezken, onlar aynı anda onlarca çocuğun kahrını çeker ve bundan da mutlu olurlar.

    Öğretmenlerimizi her zaman sevmeli, onlara saygı duymalıyız. ''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' düşüncesi ile yetişen biz çocuklar, öğretmenlerimizin de kıymetini bilmeliyiz.

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ KUTSALDIR

  Dünyanın en kutsal mesleklerinden birisi de elbette ki öğretmenlik mesleğidir. Bu mesleği icra eden öğretmenlerimiz, gerçekten de kutsal bir görevi yerine getirmenin mutluluğu içinde olmalıdır. Onlar dünyadaki en önemli varlık olan insanı yetiştirmektedir.

  İnsan yetiştirmek kadar zor olan başka bir görev, başka bir meslek yoktur. Öğretmenlik sabır ve vicdan mesleğidir. Sadece para için yapılabilecek bir iş değildir. Öğretmen olan kişi, her türlü zorluğu göze almış demektir. Hele de ülkemizde öğretmenlik, cefa çekmek demektir. Yolu kapalı dağ köylerinde bazen aylarca esir kalmak, okul sobasını yakmak, tezekle ısınmak demektir. Dış dünya ile çoğu defa tüm bağları koparmak demektir. Öğretmenlik mesleğini canlı kılan en önemli şey, öğretmenlerin kalbindeki öğrenci sevgisidir. Öğretmenler, öğrencilerin gerçekten yürekten sever onların başarısını isterler, Hayatları boyunca da bunun için çırpınır dururlar. Sadece okulda değil, evde de çalışırlar. Bize daha iyisini daha iyi bir şekilde öğretebilmek için öğrencilikten asla kopmaz daima okur, araştırır ve öğrenirler.

  Cefakar öğretmenlerimizi sevmek ve onlara saygı duymak en büyük görevimiz olmalıdır. Onlara saygı duymak demek, ders çalışmak, ahlaklı olmak demektir. Tüm bunları yaptığımızda, öğretmenlerimize en güzel hediyeleri vermiş oluruz.

14 yorum

keşke ani olarak olsaymış ama böylede güzel

Bu yorum yazar tarafından silindi.

Çok kısa,ben kendim yazıcam kompozisyonu,sadece komozisyonun giriş cümlesi nasıl yazılır,bilmiyorum.
Okulda bana Rus derler. Takma adım budur.
Lise1'deyim:D

Ama kısa....

Eeeeh bune iğrenç olmuş ne biçim yaziyonuz öğretmen kızdı sizin suçumuz 😤😤😤😤

Kompozisyon güzel ama daha uzun olsaydı daha güzel olurdu. 😇

o senin sorunun gerizekalı niye internetten aldıgın seyleri kendininmis gibi gosteriyon

Tşk yarın yazılım var ben ogluyum

Bence o kadar kısa değildi ayrıca güzeldi ve sizlerin bunu okuyup kendiniz tekrar kendi düşündüşüncelerinizle yazmanız gerekir

Güzel olmuş yazanin emeğine sağlık

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.