Ömür ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                      Ömür

Her insan doğar, belli bir süre yaşa ve ölür. İşte doğumdan ölüme kadar geçen süre zarfına ömür denir. Kiminin ömrü kısa, kiminin uzun ölür. Her insanın bu dünyada geçireceği süre önceden Allah tarafından belirlenmiştir. Belirlenen bu sürenin sonuna gelindiğinde, can almakla görevli Azrail, onun ruhunu alarak yeni bir dünyaya gözlerini açmasını sağlar.

Ömür boyunca birçok şeyle karşılaşır, birçok şey yaşarız. Acı günlerimiz de olur tatlı günlerimiz de. Bir şekilde yaşam sürer belirlenen süreyi doldururuz. Ancak mühim olan ne kadar süre yaşadığımız değil, yaşadığımız sürede neler yaptığımızdır. Ömrünü iyilik yolunda harcayanları diğer dünyada da iyilikler bekler.

İnsanlığa güzel eserler bırakanlar, ödülünü orada da mutlaka alırlar. Oysa kötü bir ömür geçirenler, hem bu dünyada hem de diğer dünyada sefil olurlar.

1 yorum:

Çok işime yaradı teşekkürler

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.