Peygamber Sevgisi ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                       Peygamber Sevgisi

  İmanın altı şartından birisi de peygamberlere iman etmektir. Peygamberlerin varlığını inkar etmek, insanı imandan çıkarır. Böyle bir insan Allah'a da inanmıyordur aslında. Peygamberlere iman etmek gerekir; ancak kuru kuruya bir imanın kimseye hiçbir faydası dokunmaz. Onlara hem inanmak hem de onları sevmek gerekir.

  Peygamber sevgisi, onları örnek almayı, yollarından gitmeyi, zaman zaman anmayı ve dualarda onlara da yer ayırmayı gerektirir. Her Müslümanın kalbinde büyük bir peygamber sevgisi vardır. Tüm paygamberleri Müslümanlar çok sever. Ancak İslam'ın güneşi olan Hz. Muhammed'in yeri bir başkadır. İslam dini tüm peygamberlere inanmayı emreder. Bazı dinlere mensup olan kişiler, kendi dinleri ile ilgili peygamberleri kabul ederken, başka peygamberlere hakaret bile edebilmektedir. Oysa İslam, Hz. İsa'yı da Hz. Musa'yı da veya diğer peygamberleri de eşit tutar ve hepsini sevmemizi emreder.

  Peygamberler, insanlığa örnek olabilecek en erdemli kişilerdir. Peygamberlerin hayatlarını kendisine örnek alanlar, asla kötü bir yaşam sürmezler. Daima Allah'ı anarlar ve tüm ömürlerini iy insan olmakla geçirirler.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.