Şans ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                               Şans
Şans kelimesi talih, baht olarak da kullanılır. İnsanların herhangi olumlu bir sonuca tesadüf eseri ulaşması demektir. İslam inancında şans diye bir şey yoktur. Zira her şey, Allah'ın istemesiyle, yani bilinçli bir şekilde oluşmuştur. Şansı oluşturan tesadüfler de tesadüf değil tevafuktur.

Bazen hayatımızı istediğimiz gibi yönlendiremeyebiliriz. Bizler, bir şeylerin gerçekleşmesi için ne kadar çırpınırsak çırpınalım elimizden bir şey gelmez. İş tamamen şansa kalmıştır. Örneğin herhangi bir sınavda hiç bilmediğimiz, fikir sahibi olmadığımız bazı sorulara cevap verebilmemiz şans sayesinde gerçekleşmektedir. Ya da milli piyango biletini tutturmak tamamen şans işidir.Nasıl bir anne babanın çocuğu olacağımız, hangi dine mensup bir insan olarak doğacağımız gibi konular bizim müdahalemizle gerçekleşmez, bunlar tamamen şansla alakalıdır.

Bu dünyada başarılı olmak için çalışmak her zaman yeterli olmuyor. İşlerin rast gitmesi için kısmen de olsa şansa da ihtiyacımız oluyo. Şansı açık olanlar, birçok güzelliğe sahip olabiliyor. Şanssızlık ise, tüm emekleri boşa götürebiliyor.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.