Siyaset ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                            Siyaset

Devlet düzenini sağlamak, devletin varlığını devam ettirmek ve halkın ihtiyaçlarını gidermek için yürütülen fikir ve düzenlemeler yığınını, siyaset olarak tanımlanabilir. Siyaset, neredeyse her toplumda vardır ve etkin bir şekilde yürütülmektedir.

Bilindiği gibi insanlar toplu halde yaşamaktadır. Bu toplumların düzenini sağlamak için de bir devlete ihtiyaç duyulur. İşte devleti oluşturan kişilerin kimler olacağı ile ilgili fikir ve çalışmalar yürütülmesi siyaset sayesinde olmaktadır. Politika olarak da adlandırılmakta olan siyaset, gerek hükumeti kuran partiye gerekse de muhalefet partilerine karşı yapılır. Elbette ki bu siyaset, terim anlamdaki siyasettir. İnsanlarla ilgili yapılan çalışmalar, mitingler vs. de bir anlamda siyaset kapsamındadır. Siyaset deyim yerindeyse temiz yapılmalıdır.

Siyasetteki amaç, herhangi bir hükumeti yermek değil, gerçekten o parti veya hükumetin varsa olumsuz yönlerinin anlatılması ve bunların ne şekilde düzeltileceği ile ilgili olmalıdır. Yalanla dolanla, insanları kandırma ile siyaset olmaz.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.