Teknoloji ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                  Teknoloji

Her geçen gün gelişen teknoloji hayatımızı kolaylaştırmaya da devam etmektedir. Bu nedenle teknolojinin insan hayatı üzerinde büyük bir önemi ve etkisi vardır. İnsanların bin yıl öncesi ile günümüzü karşılaştırdığımızda, teknolojinin ne kadar çok şey değiştirdiğini görebiliriz.

Örneğin eskiden motorlu taşıtlar yoktu. İnsanlar sadece yayan veya hayvanlar sayesinde yolculuk yapabiliyordu. durum böyle olunca gidilmesi gereken uzak bir yere varmak için bazen aylarca yolculuk yapmak gerekiyordu. İşte bin yıl önce aylar süren bir yolculuk günümüzde dakikalar içinde bitirilebiliyor. Uzaktaki bir yakınımızla eskiden belki yıllarca görüşemiyor ve birbirimizden haber dahi alamıyorduk. Oysa şimdi en uzaktaki yakınımızla bile görüntülü ve sesli olarak görüşebiliyoruz. İnsanlarda bulunan azim ve çalışma isteği, teknolojinin sürekli gelişmesini sağlıyor.

Teknoloji geliştikçe de hayatımız daha çok kolaylaşıyor. Artık eskiden zor diye kabul edilen birçok iş makineler yardımı ile yapılabiliyor. Örneğin tarlalar traktörlerle sürülüyor, ekinler biçerdöverlerle biçiliyor, elbiseler çamaşır makinesi ile yıkanıyor ve eskiden elle yapılması gereken daha birçok şey teknolojik aletler sayesinde şimdi çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor.

14 yorum

.=) elinize sağlık :**

çok akıllıca
Akıllı TV

harika elinize sağlık

naber adsız

harika ama kötü yanlarını söylememişşiniz

Bence biraz saçma ve kısa işime yaramadı gelişme ile sonuç berbat giriş fena değil ben begenmedim daha güzel olabilirdi

Elinize sağlık

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.