Televizyonun Yararları ve Zararları ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                            Televizyonun Yararları ve Zararları

   Ülkemizde, içinde televizyon olmayan ev neredeyse yoktur. Hatta birçok aile, farklı odalarına televizyon aldığı için birden fazla televizyon kullanmaktadır. Hayatımızda büyük bir öneme sahiptir. Çoğumuzun en çok vakit geçirdiği eylemlerden biri televizyon izlemektir. Televizyonun hem faydaları hem de zararları vardır. Bu fayda ve zararın miktarını belirleyen ise, biz insanların onu nasıl kullandığıdır.

   Televizyonun yararları arasında şunları söylemek mümkündür. Televizyon yararlıdır; çünkü dünyanın dört bir köşesinde meydana gelen olayları bize anında bildirir. Her şeyden haberdar olmamızı sağlar. İnsan öğrenmesinde etkilidir. Aşırı izletmemek şartı ile çocuklara izlettirildiğinde, çocukların dil gelişimine katkıda bulunur, kelime hazinesini geliştirir. İnsanların eğlenme ihtiyacını giderir ve faydalı programlar sayesinde daha kültürlü olmamızı sağlar.

  Ancak tüm bu yararlarının yanında, televizyonun zararları da çoktur. Televizyonun zararları hakkında şunları söylemek mümkündür. Gereğinden fazla izlendiğinde vaktimizin ziyan olmasına sebep olur. Daha faydalı işlerle meşgul olmamız gerekirken, televizyon önünde harcadığımız zaman buna engel olur. Çok izleyenlerde çeşitli göz rahatsızlıklarına sebep olur. Özellikle televizyona bağımlı hale gelen çocukların asosyalleşmesine sebep olur. Çocukların içine kapanık, duygularını ifade edemeyen bireyler olmasına sebep olur. Televizyonun yararları ve zararları biraz da bizim elimizdedir. Doğru kullanırsak yararlıdır; ama aşırıya kaçarsak ve boş, faydasız programları izlersek zararlıdır.

4 yorum

tesekkur ederim

bencede güzel

Ben derste aynısını okudum hocam çok beğendi artı aldım bunu yazan kişiye teşekkür ederim

hoca anladı sınıfa rezil oldum tu sana

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.