Toprak Sevgisi ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                    Toprak Sevgisi

   İnsanlar, yaratıldıkları ilk günden beri toprak ile devamlı haşir neşir olmuşlardır. Yaşam kaynağımız olan türlü besinlerin çoğu toprak sayesinde elde edilmektedir. Bu nedenle toprağın önemi, insanlar için büyüktür.

  Topraktan yaratılan insanın yine toprağı sevmesi, ona sevdalanması gayet normaldir. Toprakla uğraşan insanların daha rahat, daha huzurlu ve stressiz olduğu bilinir. Günümüzde şehirde yaşayan insanlar bile, arada bir toprakla temas etmek için şehirden uzak yerlerde bağlar, bahçeler almaktadır. İnsanın kendi tarlasında, bahçesinde veya bağında tarım ürünü yetiştirmesi, onları sulaması, çapalaması ve yetiştirdiği üründen tatması kadar zevkli bir şey olamaz.Toprak aşığı olarak bilinen

  Aşık Veysel ŞATIROĞLU, ''Benim Sadık Yarim Kara Topraktır'' diyerek toprağa olan aşkını şiirler dile getirmiştir. Toprak üzerine birçok şiir yazılmış, birçok türkü bestelenmiştir. İnsanlar, topraksız yapamazlar. Toprak ile bağını koparmayanlar her zaman daha sağlıklı ve mutlu olurlar.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.