Trafikte Dikkatsizlik ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                              Trafikte Dikkatsizlik

Ülkemizde her sene trafik kazalarında hayatını kaybeden kişi sayısı çok yüksektir. Yaşanan trafik kazalarının büyük bir kısmı dikkatsizlikten kaynaklanmaktadır. Trafik öyle bir şeydir ki dikkatsizliği asla kabul etmez. En ufak bir dikkatsizlikte, tekerleklerin milim oynamasında çok feci kazalar yaşanabilir ve yaşanıyor da.

Her sürücünün trafikte çok dikkatli olması gerekir. Her şeyden önce sadece kendi şoförlüğümüze güvenmemeliyiz. Ben iyi şoförüm deyip hız yaparsak, dikkatli olmazsak olmadık kazalara karışabiliriz. Bildiğimiz gibi sarhoş sarhoş trafiğe çıkanların, annesinin babasının elini bırakıp bir anda yola fırlayan çocukların haddi hesabı yok. Bunlara bir de acemi şoförler de eklenince işimiz daha da zorlaşıyor.

Bana göre trafikte dikkatimizi dağıtan en önemli şey aşırı hızdır. Aşırı hız yapan sürücülerin hem dikkatleri dağılmakta hem de olası bir duruma karşı önlem almaları zorlaşmaktadır. Örneğin aniden arabanın önüne atlayan bir çocuğu ezmemek için hızımızın düşük olması gerekir. Böyle bir durumda biz hızlı isek frene bassak dahi pek işe yaramayacaktır.

Ayrıca araba sürerken sigara içmek, telefonla konuşmak, radyo veya teyp ile uğraşmak, bir şeyler yiyip içmek de dikkati dağıtan hususlardır. Bu konuda çok dikkatli olursak hem kendi canımızı hem de başkalarının canını tehlikeye atmış olmayız.

1 yorum:

saolun çok yardımcı oldunuz

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.