Türkçe Dersi ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                Türkçe Dersi

   Bana göre Türkçe dersi en zevkli derslerden birisidir. Bu derste hem dilimizi en güzel şekilde konuşmayı öğreniyor hem de dinleme anlama kabiliyetimizi geliştiriyoruz. Ayrıca dil bilgisini öğrenmek çok zevkli.

   Birçok konuyu bir bulmaca tadında çalışıyorum. Hele ki noktalama işaretleri, yazım yanlışları, anlatım bozuklukları, cümlenin ögeleri gibi konular bana çok eğlenceli geliyor. Türkçe dersinin çok önemsenmesi gerekir. Zaten bunun farkına varan Milli Eğitim Bakanlığı, her sınıf seviyesine haftada beş ders vermiştir. Türkçe dersi kitap okumamıza, şiir, kompozisyon yazmamıza olanak sağladığı için yazarlık kabiliyetimizi geliştiriyor. Derste kendi başımıza yaptığımız etkinlikler, bizim, etkin bir şekilde derse katılmamızı sağlıyor. Ayrıca arada bir yapılan tiyatro, skeç, şiir dinletisi, münazara ve tartışma gibi etkinlikler bizi hem hayata daha iyi hazırlıyor hem de ufkumuzu geliştiriyor.

   Türkçe dersinde gerektiğinde hayattan konuşabiliyor, çeşitli hikayeler veya anılar anlatabiliyoruz. bunlar, bizim konuşma becerimize de yansıyor. Böylece hitabeti ve diksiyonu daha güçlü insanlar oluyoruz.

1 yorum:

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.