Uzay ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                         Uzay

Uzay, dünyanın, gezegenlerin, uyduların, yıldızların ve diğer gök cisimlerinin tamamını içinde barındıran büyük boşluk olarak tanımlanabilir. Uzayın sonsuz olup olmadığı ile ilgili henüz yeterince bilgi yoktur; ancak dünyadan yüzlerce hatta belki binlerce kat daha büyük olan milyarlarca yıdızın bu uzay boşluğunda yer aldığı bilinmektedir.

Elimizdeki bilgilere göre evrende yaşam olan, yani insanların yaşadığı tek yer dünyadır. Ancak dediğimiz gibi bu sadece eldeki bilgilere göre verilmiş bir bilgidir. Kim bilir belki gün gelir de farklı gezegenlerde de insanların veya farklı türdeki canlıların yaşadığı ortaya çıkar.

İnsan zekası çok büyüktür. Bilim adamlarının yaptığı araştırmalar, uzay ile ilgili birçok bilgiyi gün yüzüne çıkarmıştır. ancak uzay o kadar büyüktür ki onun hakkında bugüne kadar öğrendiklerimiz, belki de öğrenmediklerimizin yanında okyanusta damla gibidir.

9 yorum

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.