Yağmur ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                           Yağmur

Yağmurun insan ve doğa üzerindeki etkisi ve önemini bilmeyen yoktur. Yağmur berekettir. Düştüğü yerlerde verimin, bereketin artmasını sağlar. Yağmurun az yağdığı veya hiç yağmadığı bölgelerde tarımla uğraşmak veya ekinlerden verim almak mümkün değildir.

İnsanları, hayvanların ve bitkilerin su ihtiyacı yağmurlar sayesinde giderilir. Yağan yağmurlar dereleri, dereler barajları, denizleri veya gölleri oluşturur. Tüm bunlar da hem insanlar için besin kaynağı olan deniz ürünlerinin hem de bitkisel ürünlerin yetişmesini sağlar. Yağmurların bol olduğu yerde ormanlar da boldur. İnsanlar ormanlardan her şekilde faydalanmaktadır. İnsanlar yağmura o derece muhtaçtır ki yağmadığı durumlarda yağmur duasına çıkarlar. Çünkü bilirler ki yağmur yağmamaya devam ederse kıtlık yaşanacaktır. İnsanlar aç kalacak ve türlü bulaşıcı hastalıklar yaygınlaşacaktır. Yağmur sularının yer altına inmesi, çeşitli yer altı sularının kaynaklarını oluşturur. Örneğin yol kenarlarında gördüğümüz ve faydalandığımız çeşmelerin kaynağı yağmur sularıdır.

Yağmurun önemini ve değerini anlamak için yağmursuz kalmak gerekir. Bunu en iyi, çöl insanları bilmektedir. Yağmura hasret olan bu insanlar birkaç damla yağmura bile büyük bir sevinç duyabilmektedir. Yağmurun sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için doğaya iyi davranmalıyız. İnsan kaynaklı faktörler, küresel ısınmaya sebp olmaktadır. Küresel ısınma yaşandıkça da yağmurlar az yağmakta veya düzensiz bir yağış rejimi uygulamaktadır.

6 yorum

çok güzel ama düşünce yazısı yokmu yağmurla ilgili

bence çok düşündüren bir yazı berbat

Yamur daha deişik

Başka yokmu

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.