Yaramazlık ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                         Yaramazlık
Yaramazlık, daha çok çocukların aykırı davranışlarda bulunması olarak tanımlanabilir. Bazı çocuklar ailesinden aldığı olumsuz eğitim, bazıları ise kişisel özelliklerine uygun olarak yaramaz olabilirler.

Örneğin ailesi tarafından iyi yetiştirilmemiş veya sürekli kavga eden babasını örnek alan bir çocuk da yaramazlık yapabilir. Ancak bazen yaramazlık yapmak veya yapmamak çocuğun elinde değildir. Hiperaktivite diye bir rahatsızlık vardır. İşte hiperaktif çocuklar bazen davranışlarını, hareketlerini engelleyemezler. Bu yüzden özellikle sınıfta sürekli oradan oraya gezinir ve arkadaşlarına da bulaşırlar.

Yaramazlık yapmak hiç hoş bir davranış değildir. Sınıfta yaptığımız davranışlar hem öğretmenimizin ders anlatmasını hem de öğrenci arkadaşlarımızın dersi dinlemesine engel olur. Ayrıca yaramaz çocukları kimse sevmez; çünkü yaptıkları kötü davranışlardan herkes rahatsızlık olur. Her çocuk akıllı uslu olursa hem sınıfta daha güzel bir ders işlenir hem de akıllı çocuklar toplum tarafından sevilir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.