Yaz Mevsimi ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                      Yaz Mevsimi
   Ülkemizde yaz mevsimi 21 Haziran tarihi ile başlar ve 23 Eylül sonbaharın ilk gününe kadar devam eder. Sıcaklıkların ülkemizde en yüksek olduğu zaman 15 Temmuz tarihidir. Yaz mevsiminin çok sıcak olması, gündüzlerin hareketsiz, gecelerin de son derece hareketli olmasına sebep olur. Çünkü bunaltıcı sıcaklarda dışarıda dolaşmak sağlığa zarar verebilir.

   Yaz mevsimi, bitkisel gıdalar konusunda en verimli mevsimdir. Meyvelerin ve sebzelerin büyük bir bölümü yaz aylarında yetişir veya olgunlaşır. İlkbaharda çiçek açan ve meyve veren ağaçların meyveleri yazın olgunlaşır. Yaz mevsimi, sıcaklardan dolayı insanlar tarafından pek sevilmez; fakat avantajları da çok olduğundan yine de en güzel mevsimlerden birisidir. Az önce de dediğimiz gibi meyve ve sebze konusunda zengin bir mevsim olması, tatil mevsimi olması yani okulların kapalı olması birçok kişi için avantajdır. Hele de yıl boyunca derslerden bıkıp usanmış öğrenciler için iyi bir dinlenme fırsatıdır. Sosyal etkinliklerin en çok yapıldığı mevsim de yaz mevsimidir. Tüm parklar yaz aylarının akşamlarında cıvıl cıvıldır. Dondurma, yaz mevsiminin adeta simgesi durumundadır. Her an her yerde alinde dondurma külahı olan insanlar görmek mümkündür.

   Her mevsim, başka mevsimlerin kıymetini anlamak için etkilidir. Örneğin yaz mevsiminin sıcaklarından şikayet eden insanlar kışın kıymetini daha iyi anlarlar. aynı zamanda kışın üşüyen insanlar yazı özlerler. Doğa gerçekten de birbirini tamamlayan şeylerle oluşturulmuştur. Allah her şeyin kıymetinin anlaşılmasını sağlamıştır.

3 yorum

ben sizi belediyeye şikayet ettim birazdan gelirler

hahaha hepiniz hapse gireceksiniz

Yalancı pisliklerrr

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.