Yaz Tatilinde Neler Yaptınız Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                         Yaz tatilinde yaptıklarınızı anlatınız...

   Yaz tatili, hem dinlenmek ve eğlenmek hem de eksiklerimi gidermek için benim için çok güzel bir fırsat oldu. Karnemi aldıktan sonraki üç günü sadece dinlenmek için ayırdım. Bu üç gün boyunca sadece dinlendim ve oynadım. Arkadaşlarımla ve ailemle güzel vakit geçirdim. Ancak üç gün sonra artık bir şeyler yapmam gerektiğine karar verdim. İlk işim, bitirdiğim sınıfın konularını tekrar etmek ve eksiklerimi gidermek oldu. Tekrarladığım konular ile ilgili soru çözmeyi de ihmal etmedim. Aynı zamanda her gün bir saatimi kitap okumaya ayırdım. Daha önce yaz tatili için ayırdığım kitapları okuyarak güzel zaman geçirdim.

   Yaklaşık bir aylık süre boyunca tüm eksik konularımı tamamlamış ve üç kitap bitirmiş oldum. Tabii bu arada oyun oynamayı, sevdiğim televizyon programlarını izlemeyi de ihmal etmedim. Ayrıca haftada iki sinema filmi izlemeye çalıştım. Bir süre böyle devam ettikten sonra, bu eğitim öğretim yılında başlayacağım sınıfın konularına da göz atmayı ve hazırlık yapmayı düşündüm. Evde zaten hazırlık kitaplarım vardı. Ayrıca konuların çoğu önceki sınıflarda öğrendiklerim ile alakalı olduğu için pek zorlanmadım. Konuları anlayana kadar okudum ve bazen notlar aldım. Anlayamadığım konu ve soruları büyüklerime sordum. Konuları bitirdikten sonra da bol bol soru çözmeye başladım.

   Yaz tatilinde elimden geldiğince derslerime çalışmaya ve kitap okumaya gayret ettim; ancak sadece bunları yapmadım elbette. Her şeyden önce eğlendim, oynadım ve tatilin keyfini çıkardım. Gerektiğinde pikniğe gittim ve ailemle kısa tatiller yaptık. Bol bol bisiklet sürmeyi, yürüyüşler yapmayı da ihmal etmedim. Hedefimde tatil boyunca on kitap okumak vardı. Bazıları hikaye bazıları da roman olmak üzere toplam on kitap bitirmeyi başardım. Hatta bazen bu kitapların özetini bile çıkardım. Şiir yazmayı da unutmadım. böylece tatilde hem çok eğlenmiş hem de kendimi geliştirmiş oldum.

14 yorum

Çok güzel olmuş bana çok yardimci oldu belki de sayede 100 alcam çok saol

cok iyi hll olsun

Teşekkürler :D

Tebrik ederim Çok güzel bir kompozisyon örneği sayenizde 100 aldım

allah razı olsun :D

Bu yorum yazar tarafından silindi.

iyiki yaptılar bu siteyi

Değerli yorumunuz için teşekkürler.

sana çok teşekkür ederim bu arada tatilin güzel geçmiş

Tatilin çok güzel geçmiş

Bu yazdığınız kompozisyon örneği için çok teşekkür ederim. İşime çok yaradı, aynısını yazmasamda tam olarak yazdığınız biçimi çok beğendim.

Çok güzel teşekkür ediyorum

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.