Benim Güzel Memleketim Konulu Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                          BENİM GÜZEL MEMLEKETİM
Her bir köşesi cennet misali, yeşil yeşil, mavi mavi memleketim. Kıskanır mı acaba seni başka ülkeler? Her yanın buram buram tarih kokar, buram buram medeniyet. Bir karış toprağın bile, nice şehirlere bedel. Doğusuyla, batısıyla; kuzeyiyle, güneyiyle; deniziyle, karasıyla sen başka bir güzelsin.

Dağlarında kekik kokar, zirvelerde bir kekliğin kanat uçlarında seyredersin dünyayı. Özgürsün uçabildiğin kadar. Tüm halkına, tüm halklara fedakar... İnsanın insan, kadının cesur, erkeğin mert. Bazen havan sert; ama olsun. Senin yazını da, kışını da hazanını da baharını da denk severiz. Bizde olmaz ayrım gayrım. Her karışını, her anını severiz. Sende doğduk, mutlak sende öleceğiz.

Benim güzel memleketim, senden uzak duramam. Kalbim dayanmaz gurbete. Allah'a hep dua ederim, sıla hasreti yaşatmasın diye. Nice yiğitler, gurbet acısından ölmüşlerdir. Belki de en çok ülkem için...

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.