Su ve İstihdam ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                               SU VE İSTİHDAM
Bilindiği gibi insanların en büyük doğal ihtiyaçlarından birisi sudur. Su olmadan canlılığı devam ettirmek imkansızdır. Zira bir insan su içmeden en fazla belki de sadece birkaç gün yaşayabilir.

Dünya üzerinde karalardan çok, sular bulunmaktadır. Ancak ne gariptir ki bunca suya rağmen, dünyadaki birçok insan susuzlukla boğuşmakta, belki de hiç bilmediğimiz ülkelerde çocuklar susuzluktan ölmektedir. Bunun en büyük nedeni ise su kaynaklanın ne şekilde kullanılması gerektiği üzerinde çalışmamak ve bu ciddi konu üzerine eğilmemektir. Teknoloji her geçen gün gelişmekte ve çağımızın ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Çok ciddi projelerle tuzlu deniz ve okyanus suları içme suyu haline getirilerek, insanların su ihtiyacı giderilebilir aslında. Elbette ki bunun için istihdam şarttır. Ciddi bir problemi ortadan kaldırmaya yönelik olan ciddi projelerde, yeterince insanın istihdam edilmesi gerekir. Birden fazla insanın yoğunlaştığı bir problemin daha kısa sürede ve kolay şekilde çözülmesi çok daha mümkün olacaktır.

Şu anda belki de susuzlukla tam anlamıyla karşı karşıya kalmadığımız için işin ehemmiyetinin farkında değiliz. Ancak küresel ısınmanın da getirdikleri, genel iklim değişiklikleri ve daha birçok etmen, bizi bu sorunla karşı karşıya bırakabilir. İş bu ciddiyete varmadan gerekli tüm önlemler alınmalı, gerekli iş istihdamları kurulmalı ve insanlar her türlü duruma hazırlıklı hale gelmelidir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.