Genel

Uzaylılar ile İlgili Kompozisyon

Uzaylılar hakkında kompozisyon, uzaylılar gerçekten var mı?

BEKLENEN MİSAFİRLER
   Zaman zaman gerek TV haberlerinden gerekse de gazete ve benzeri iletişim araçlarından uzaylıları duyduğumuz oluyor. Hatta özellikle ABD, İngiltere gibi yabancı devletlerde, uzaylıların dünyaya indiği, bilmem kimi kaçırdığı gibi haberler bile yayılıyor. Peki, gerçekten de uzaylılar var mı? Bu evrendeki canlılar sadece dünyadaki canlılardan mı ibaret?

   İslam inancına göre binlerce alem var. Bu alemlerden birinin bizim de üzerinde yaşadığımız dünya olduğunu biliyoruz. Evrenin çok geniş olduğunu, dünyanın evrenle mukayese edildiğinde, okyanustaki bir damla kadar küçük olduğunu biliyoruz. Bugüne kadar kendi gezegenimizden çok uzaklara da gitmedik. Yani tüm bu sınırlı bilgilerle, uzaylıların gerçekte var olup olmadığını bilemiyoruz ve bilgimiz sınırlı kaldıkça da muhtemelen bilemeyeceğiz.

   Dünyamız, milyarlarca yıldızdan sadece birisine (Güneş’e) bağlı küçük bir gezegen. Güneş dışında milyarlarca yıldız olduğunu ve bu yıldızlara bağlı farklı gezegenlerin de olduğunu düşündüğümüzde, aslında uzaylıların var olduğunu kabul etmek hiç de mantıksız değildir. Benim kişisel kanaatime göre de uzaylılar vardır ve er ya da geç, bizler de bu uzaylılarla karşılaşacağız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı