Genel

Belediyenin Çöpleri Toplaması İçin Dilekçe Örneği

Bağlı bulunduğumuz il veya ilçelerde, zaman zaman çöplerin zamanında toplanmadığına, etrafın çok kötü bir şekilde koktuğuna şahit oluruz. Bu gidişata bir dur demenin vakti olduğunu düşünür ve işi resmi şekilde yapmayı planlarız. Hepimizin bildiği gibi devletin dili yazıdır. Halletmek istediğimiz tüm işleri resmi ve kurallarına uygun bir şekilde yaptığımızda, olumlu neticeler alabiliriz.

Şayet sizin de mahallenizde veya sokağınızda çöpler zamanında toplanmıyorsa, bu durumu resmi bir şekilde belediye çalışanlarına bildirebilir ve problemin ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun en güzel yolu da dilekçedir. Belediye çöp dilekçe örneğini de bu yüzden hizmetinize sunacağız.
Mahallemizdeki Çöplerin Zamanında Toplanması İçin Belediye Başkanlığına Dilekçe Örneği

Not: Burada yazılan il, ilçe, adres bilgileri sadece örnek temsil etmesi açısından yazılmıştır. Yazılanların gerçeklik payı yoktur.

belediyeye dilekçe nasıl yazılır
Dilekçe Örneği
BATMAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINA
       İlinizin Papatya Mahallesi, Gül Sokağı’nda ikamet etmekteyim. Gözlemlediğimiz kadarıyla 23/03/2016 tarihinden beri mahallemizdeki çöpler toplanmamaktadır. Bu nedenle bütün mahalle kokmakta ve mahalle sakinleri bu kokudan ziyadesiyle rahatsız olmaktadır. Mahallemizdeki çöplerin toplanmasını istiyorum.
        Bilgilerinize arz ederim.
Adres: Papatya Mah. Gül Sok. No:9                                                           27/03/2016
           Kat:2, Daire:5, Merkez/BATMAN                                                    İMZA

                                                                                                              İsim-SOYİSİM

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı