Çocuklar İçin Eğitici Bir Masal

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
KÜÇÜK KIZ VE KÖTÜ CADI

Bir varmış bir yokmuş. Bir zamanlar şirin bir köyde küçük bir kız yaşarmış. Küçük kız doğayı çok sever, çoğu zaman kırlara bayırlara çıkıp çiçek toplarmış. Yine bir gün kırlarda çiçek toplarken yaşlı bir kadınla karşılaşmış. Yaşlı kadın küçük kıza, dağın zirvesinde çok daha güzel çiçeklerin olduğunu söylemiş. Kendisi ile beraber giderse, o güzel çiçeklerden beraber toplayabileceklerini de eklemiş.

Küçük kız bir an duraksamış, hemen aşağıdaki dere kenarında koyunları otlatan babasından izin alması gerekiyormuş. Bunu yaşlı kadına da söylemiş. Yaşlı kadın, ''Ne olacak canım, iki dakikada gider geliriz, izin alıp da ne yapacaksın?'' demiş. Küçük kız, yaşlı kadını dinlememiş; çünkü çok akıllı biriymiş. Koşarak babasından izin almaya gitmiş. Babası ''Nerede bakalım o yaşlı kadın?'' diye sormuş. Küçük kız, kadının bulunduğu yeri işaret etmiş; ama yaşlı kadın yerinde yokmuş. Babası durumu anlamış; ama kızına hiçbir şey söylememiş.

O yaşlı kadın aslında kötü bir büyücüymüş. Küçük çocukları kaçırıp hizmetçi gibi kullanıyor ve onlara türlü eziyetler ediyormuş. Babası küçük kızı tebrik etmiş. ''Aferin kızım, sakın ailenden izin almadan hiçbir yere gitme; yoksa başına çok kötü şeyler gelebilir.'' demiş. Küçük kız, yaptığı davranışın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anlamış ve ailesinden habersiz uzaklara hiç gitmemiş. Masalımız da burada sona ermiş.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.