En Yakın Arkadaşa Mektup

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Merhaba değerli takipçilerimiz, bir mektubun nasıl yazılması gerektiğini gösterebilmek adına sizler için çeşitli mektup örnekleri hazırladık. Bu sayfada ise en sevilen arkadaşa, yani en yakın arkadaşa yazılan mektup örneği düzenledik. Elbette ki sizin duygu ve düşünceleriniz farklı olacak; ancak genel anlamda bir mektubun hangi özelliklere sahip olması gerektiği konusunu da kavramış olacaksınız.Kısa Mektup Örneği 1 (Sevdiğimiz Bir Arkadaşa Mektup)

                                                                                                        12 Mayıs 2017 Perşembe

Sevgili Dostum Caner,

   Aramıza ayrılık gireli üç yıl oldu. Siz Fransa'ya taşındığınızdan beri, senin kadar iyi bir dost bulamamış olmanın üzüntüsü içerisindeyim. Seninle ne güzel vakitler geçirmiştik zamanında. Şimdi de arkadaşlarım var; fakat o eski sıcaklık, samimiyet, fedakarlık yok artık bu arkadaşlıklarda.

   Biz seninle arkadaştan öte, kardeş gibiydik. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez, birimizin bildiğini diğerimiz de mutlaka bilirdik. Seninle zaman geçirmeyi, çarşı sokak gezmeyi, bisiklete binmeyi o kadar özledim ki bilemezsin. Bu arada kusuruma bakma, uzun süre yazamadım. Babamın bir rahatsızlığı yüzünden evin çoğu işi üzerime kaldı, pek fırsat bulup da yazamadım.

   Bir önceki mektubunda, Türkiye'ye temelli dönme imkanınızın olduğunu yazmışsın. Ne kadar heyecanlandım, ne kadar sevindim anlatamam. Mahallemize geri dönmenizi, seninle o eski günleri yad etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum canım dostum. Kendine çok dikkat et, inşallah bir dahaki sefere mektupla değil de yüz yüze görüşme imkanı buluruz.


                                                                                                               Dostun Metin


En yakın arkadaşınıza yazdığınız mektubu bizimle paylaşmak için yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Edebiyatla bağınızı asla koparmayın.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.