Hiç Tanımadığımız Birine Mektup Nasıl Yazılır?

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Arkadaş biraz fantezik olacak; ama inanın tanımadığınız bir insana mektup yazmak, sizde adeta yoga etkisi yapacak ve rahatlatacaktır. İnsan bazen içindekileri tanıdığı birisine anlatamaz. Tanıdıklarıma anlatamam; ama birileri ile de paylaşmak istediğim şeyler var diyorsanız, bulun rastgele bir adres, mektubunuzu yazın gitsin.

Eskiden beri çoğu okulda uzaktaki bir okulun öğrencilerine mektuplar gönderilir. Örneğin size rastgele bir isim verilir ve ona mektup yazmanız istenir. Burada ise belki de ismini dahi bilmediğiniz birine mektup gönderme söz konusu. Hadi tanımadığımız birine mektup yazmaya başlayalım:


HİÇ TANIMADIĞINIZ BİR İNSANA MEKTUP ÖRNEĞİ
                                                                            

                                                                                                                         16 Nisan 2017
Sevgili X,

X diye hitap ettim; çünkü senin kim olduğunu bilmiyorum. Zarfa, internet üzerinden bulduğum bir adresi yazarak bu mektubu hiç bilmediğim, hiç tanımadığım birine göndermek istedim.

Öncelikle kendimi tanıtmak isterim. Ben küçük bir ilin şirin bir ilçesinde lise öğrenimi gören bir öğrenciyim. 16 yaşındayım. Derslerimde gayet başarılıyım. İleriye dönük büyük hedeflerim var. Kitap okumayı ve yürüyüş yapmayı çok severim. Her hafta sonu bisiklet sürmeye bayılırım ve bunu asla ihmal etmem. Necip Fazıl'ın şiirlerine bayılırım ve fırsat buldukça bazı şiirlerini ezberlerim.

Kişisel özelliklerimi anlatmamın sebebi, senin de ona göre yanıt yazmandır. Haç bilmediğim biri ile mektuplaşmanın kişiliğime değer katacağını aynı zamanda beni edebi anlamda da yetiştireceğini düşünüyorum. Zaten fırsat buldukça her konuda yazarım. Hem okumayı hem de yazmayı çok severim. Hatta biliyor musun, kendime ait şiirlerim bile var. İleride daha güzel şiirler yazarak şair bile olabilirim. Senin kim olduğunu, neler yaptığını, neleri sevip neleri sevmediğini çok merak ediyorum.


Beni önemseyip cevap yazmanı çok isterim. Sen de bu mektup arkadaşlığını kabul edip yazarsan, kendini kısaca tanıtmanı isterim. Bir sonraki mektubum çok daha uzun olacaktır. Kendimi her yönüyle sana tanıtacağım. Mektubunu bekliyor olacağım. Görüşmek üzere.

                                                                                                             Bay/Bayan Y


Evet, arkadaşlar, tanımadığı birisine mektup gönderme çılgınlığını yapanlar yoruma gelsin lütfen!

6 yorum

Çok iyi çok teşekkür ederim

Gayet güzel teşekkürler otizimli bir çocuğa yazmayı planlıyorum.

Çok güzel olmuş Ben beğendim bizim okulda öğretmenimiz dedi ki siz öğrencileri yazın yani onun öğretmen ve arkadaşı varmış Siz öğrencilere Yazın ben de onlara söyleyeceğim onlar size geri dönüş yapacak o yüzden ben de bu mektubu yazıyorum Daha kolaylık olsun diye

Yanlış yazılmış haç değil hiç olucaktı.

harika olmuş süper 10 numara 10 yıldız teşekkürler

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.