Gerçek Arkadaşlık Hakkında Söyleşi

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
ARKADAŞLIK ÜZERİNE

       İnsan herkesin yanında rahat edemez. Ama bir arkadaşın yanında rahat edebilir. Şimdi diyeceksiniz ki, rahat etmek çok mu önemli? Anlatayım. Evet, önemli çünkü insanın anlatamadığı şeyleri var. Ya da anlatmak istediği şeyler, sevinçler, kederler, üzüntülerin herkesle paylaşılamayacağını  çok iyi bilir. İşte burada arkadaş ve arkadaşlık devreye girmektedir. 

    Senin heyecanını yüreğinde hissedecek, sırrını başkasına anlatmayacak ve insanın kendisinin yanında emniyette hissedeceği, dost. Çoğu kez zordur arkadaş sahibi olmak. Çünkü insan nefsini her şeye tek başına yeter zanneder. Oysa gerçek daha faklıdır. İnsanın arkadaşı kendisinin kimliğidir. Onun hayalleri, sevinçleri ve kederleri ortaktır.. Şimdi zannedilmesin ki bu kadar yakınlık zararlı değil mi diye. Hayır. Aksine insanın aynaya nasıl ihtiyacı varsa aynı şekilde bir arkadaşa da ihtiyacı vardır. Hele hele yalnızlığa doğru giden bir çağda arkadaş olmak, arkadaş kalmak oldukça zor görünmektedir.
Hakiki arkadaş senin yanında olamazsa dahi senin mutluluğunla sevinir, senin acını yüreğinde hisseder. Seni sıkmaz.insan, arkadaşı için mücadele etmelidir.onun her zaman yanında olduğunu hissettirmelidir. Bunları yaparken de onunda bir gün kendisine yardım edeceği için değil,öyle olması gerektiği için yapmalıdır. En ufak bir hatasından dolayı onu hemen silmemeli, onu anlamalı ve sıkıntısını geçirene kadar sabretmeli.          
Fedakârlık etmeli insan arkadaşı için. Çünkü en iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Arkadaş çok iyi seçilmeli ve seçildikten sonra da sahiplenmelidir.


     Bir selam, tatlı bir dil etrafımızda bizimle arkadaş olmak için onlarca insanı beraberinde getirir. İnsan kazanmak zor ama kaybetmek kolaydır. 

Haydar ŞAHİN

1 yorum:

ünlü birinin falan mı ya ona göre yazcam ödevime

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.