Genel

Yetkili Biri Olsaydınız Çevrenin Korunması İçin Neler Yapardınız Kompozisyon

Yetkili Biri Olsaydınız Çevrenin Korunması İçin Neler Yapardınız?

Şayet çeşitli yasal düzenlemelerle ilgili yetkili biri olsaydım; her şeyden önce çevre bilincini oluşturmak amacıyla çeşitli eğitim seminerleri düzenlerdim. Bu seminerleri başta tüm okullarda, sonra da halka açık meydanlarda gerçekleştirirdim.

Çevre kirliliğinin doğaya, insanlara ve diğer canlılara ne zarar verdiğini anlatır, bunu resim ve videolarla desteklerdim. İnsanlara, temizlemekten çok, kirletmemenin önemli olduğunu anlatırdım.

Her şeye rağmen çevreye zarar verenler olursa onlara da yaptırım uygulardım. Örneğin çevresini bile bile kirleten birisi olduğunda, ona 1 hafta boyunca yaşadığı sokak veya caddeyi temizleme cezası verirdim. Aynı zamanda yaptırım gücü olsun diye para cezası da keserdim.

Kirli bir çevrede yaşayan çocukların hangi mikrop ve hastalıklara maruz kaldığını, kirli bir çevrenin bizlere neler getirdiğini doktorlar yolu ile de anlatmaya çalışırdım.

Halka açık alanları her zaman temiz ve düzenli tutturur, yine halkın piknik yaptığı, balık avladığı, yürüyüş yaptığı alanlara çöp konteynerleri yerleştirir ve bu alanlara tuvaletler yapardım.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı