Genel

Adından Sıklıkla Söz Ettiren Cool Clinic Tarafından Sunulan Son Teknoloji Soğuk Lipoliz Uygulaması Hakkında Her Şey!

Bölgesel zayıflama konusunda sahip olduğu yöntemler ile adından söz ettiren ve alanında uzman olan ekibiyle CoolClinic, bölgesel zayıflama için soğuk lipoliz hakkında bilgiler verdi. Aldığımız bütün yanıtları derledik. FDA onaylı olan yöntem hakkında bilinmesi gereken bütün detaylar haberin devamında….

Soğuk Lipoliz Nedir?

İğne kullanmadan, hiçbir cerrahi yola başvurmadan, vücuttaki tüm yağ dokularının düzenli ve programlı olarak parçalanmasına ve böylece lenf sistemi aracılığıyla vücuttan atılmasına soğuk lipoliz denir. Bu yöntem ile yağ dokuları dışında hiçbir doku ya de hücreye zarar verilmemektedir. Bölgesel zayıflama, selülitten kurtulabilmek amaçlarıyla başvurulan bu yöntemde soğutma yöntemi ile yağ hücreleri dondurulur ve yapısı bozulan bu hücreler vücuttan kalıcı olarak uzaklaştırılır. Soğuk yağ hücreleri üzerinde bu kadar etkili mi? Evet, yağ hücreleri diğer bütün hücrelere oranla daha hassas olduğu için herhangi bir soğutma ya da travma durumunda direkt bozulurlar. Bu hücreler de iki ay içerisinde programlı hücre ölümleri yani apopitoz ile vücuttan uzaklaştırılır. Metabolizma düzenlemeleri ile lenf sistemi ile idrardan atılır.

Soğuk Lipoliz Avantajları

  • Kısa süren ve cerrahi bir yöntem içermeyen soğuk lipoliz, bunlara rağmen kalıcı sonuçlar bırakır.
  • İyileşme süreci yoktur ve böylece günlük yaşantıda kısa süre ayırarak uygulama yapılır ve daha sonra da hayatınıza kaldığı yerden devam edebilirsiniz.
  • Acısızdır ve herhangi bir anesteziye gerek duyulmamaktadır.
  • Diyet ya da egzersize gerek duyulmadan gerekli sonuçlara ulaşılır ancak bunlar aracılığıyla sonucun etkinliği daha da arttırılabilir.
  • Son teknolojidir ve güvenilirdir.
  • Klinik çalışmalarda defalarca denenmiştir ve her denemede de sonuçların kalıcılığı kanıtlanmıştır.
  • Yan etkisi yoktur.
  • İlk seansta ortalama %30 yağ hücresi yok olur ve daha sonra zamanla vücuttan uzaklaşma gerçekleşir.
  • Hastalardan büyük oranda olumlu dönüş alınmaktadır.

Soğuk Lipoliz Yan Etkileri

İstenmeyen yağları kolaylıkla vücuttan atan soğuk lipoliz uygulaması yan etkilere sahip mi? Bunun cevabı hayır. Diğer bütün uygulamalar ile kıyaslama yapıldığında yan etkisi yok demek gayet kolay olmaktadır. Çünkü diğer uygulamalarda hücre direkt olarak öldürülür ve nekrotik sonuçlar ortaya çıkar. Ancak bu uygulamada programlı hücre ölümleri vardır. Çevre dokular ya da hücreler hiçbir zarar görmeden yağ hücrelerinin ölümü gerçekleşir.

Tüm diğer yöntemlere oranla çok daha fazla güvenilir olan ve sadece yağ hücrelerinin hedef alınması ile yapılan bu uygulamada istenmeyen kilolar ve bölgesel yağlardan kurtulma sağlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgiler için merkezimize gelebilirsiniz ya da uzmanlarımız ile görüşme sağlayabilirsiniz. https://www.coolclinic.com.tr/ web sitemizi de ziyaret ederek birçok farklı detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı